Aston Villa utrzymuje się w Premier League! Wygrana Arsenalu i Bournemouth

Dani Ceballos

W meczach ostatniej kolejki Premier League, Arsenal pokonuje Watford 3:2, Bournemouth wygrywa z Evertonem 1:3, a West Ham remisuje z Aston Villą 1:1. Dzięki takiemu przebiegu tych spotkań Arsenal awansował z dziesiątej na ósmą pozycję. Mimo wygranej Wisienek spadają oni z Premier League, gdyż punkt zdobyty przez Aston Villę zagwarantował Lwom utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej w Anglii.

Arsenal – Watford

W mecz bardzo dobrze weszli piłkarze Arsenalu, już na samym początku bo w 5. minucie zdołali oni wyjść na prowadzenie. Sfaulowany wtedy w polu karnym został Lacazette. Do piłki podszedł Aubameyang i pewnie wykorzystał karnego, otwierając wynik meczu.

Kanonierzy poszli za ciosem i do końca pierwszej połowy zdobyli jeszcze dwie bramki. W 24. minucie do siatki trafił Tierney. Piłkę w pole karne do Aubameyang wrzucił wtedy Pepe. Gabończyk przyjął futbolówkę w polu karnym i wycofał ją do Tierneya, a Szkot strzałem po ziemi na dalszy słupek pokonał bramkarza.

W 33. minucie dublet ustrzelił Aubameyang. Gabończyk otrzymał wtedy piłkę wyrzuconą z autu i zastawiając się ciałem podbił ją podeszwą i oddał ładny strzał przewrotką, podwyższając prowadzenie Arsenalu.

Choć zdawać by się mogło że wynik jest przesądzony, to goście jeszcze pod koniec pierwszej połowy zdołali zdobyć bramkę. W 43. minucie David Luiz sfaulował w obrębie szesnastki Welbecka i sędzia bez wahania przyznał Watfordowi rzut karny. Do piłki podszedł Deeney, który mocnym strzałem zdobył pierwszą bramkę dla swojego zespołu.

W drugiej połowie więcej sytuacji stworzyła sobie drużyna przyjezdnych. Przyniosło to oczekiwany efekt już w 66. minucie. Sarr zagrał wtedy mocną piłkę po ziemi w pole karne, którą do siatki wpakował Welbeck. Były zawodnik między innymi Arsenalu ustalił tym samym wynik meczu na 3:2.

Everton – Bournemouth

W tym spotkaniu o zwycięstwo bardzo zabiegali piłkarze gości, gdyż mogłoby im ono zapewnić utrzymanie w lidze. W 13. minucie do siatki trafił King. Norweg wykorzystał rzut karny, którego wprawdzie wyczuł Pickford, ale strzał był na tyle dobry że Anglik nie sięgnął piłki.

W 41. minucie Everton zdołał odpowiedzieć. Wtedy to piłkę od Walcotta ze skraju pola karnego otrzymał Moise Kean. Włoch bez problemu trafił do pustej bramki i doprowadził do wyrównania.

Jeszcze w doliczonym czasie gry pierwszej połowy Bournemouth ponownie wyszło na prowadzenie. Dośrodkowanie z rzutu wolnego, które wykonał Diego Rico, głową wykończył Dominic Solanke. Było to dla Anglika dopiero trzecie w tym sezonie trafienie w Premier League.

W 80. minucie prowadzenie podwyższył Stanislas. Doświadczony Anglik wbiegł ze skrzydła w pole karne i oddał lekki strzał po ziemi, który na pierwszy rzut oka nie zagrażał bramce. Piłka jednak przeszła pod rękami Pickforda i mecz zakończył się wynikiem 1:3.

West Ham – Aston Villa

Niewiele działo się w pierwszej połowie spotkania, dlatego do przerwy na tablicy wyników utrzymywał się bezbramkowy remis. Drużyny rozpoczęły strzelanie dopiero pod koniec drugiej połowy.

W 84. minucie do bramki trafił Grealish. Anglik otrzymał wtedy podanie od McGinna i mocnym strzałem sprzed pola karnego w środek bramki pokonał Fabiańskiego, który niezbyt popisał się przy tej interwencji.

Gospodarze zdołali odpowiedzieć już minutę później. W 85. minucie do Yarmolenki podał Declan Rice. Ukrainiec zdecydował się na oddanie strzału z dystansu, ale piłka po drodze odbiła się od nogi któregoś z zawodników Aston Villi i nabierając dziwnej rotacji, wpadła za kołnierz bramkarza. Yarmolenko ustalił zatem wynik meczu na 1:1.