REKLAMA
REKLAMA

Kolejne wzmocnienie Górnika. Tym razem napastnik z Austrii

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Górnik Zabrze  |  03.08.2020 20:44
Kolejne wzmocnienie Górnika. Tym razem napastnik z Austrii

PKO Ekstraklasa  |  fot. Artur Kraszewski / LksLodz.pl

Jak odebrać najlepszy bonus od bukmachera?
Alex Sobczyk jest kolejnym zawodnikiem, który w poniedziałek wzmocnił szeregi Górnika Zabrze. 23-letni Austriak, który ma polskie pochodzenie, podpisał z klubem PKO Ekstraklasy trzyletnią umowę, z opcją jej przedłużenia.

Sobczyk, który w Austrii reprezentował barwy takich klubów jak Rapid Wiedeń, FC Liefering, SKN St. Polten, Wiener Neustadt i Florirsdorfer AC, ostatni sezon spędził w słowackim Spartaku Trnava. W barwach tego klubu rozegrał 33 spotkania we wszystkich rozgrywkach, zdobywając 12 bramek i notując 3 asysty.

Wcześniej Górnik poinformował o finalizacji transferu Bartosza Nowaka, który dołączył do zespołu na zasadzie definitywnego transferu ze Stali Mielec.

- Transfer Alexa Sobczyka może być z kolei pewną niespodzianką, albowiem nie jest on jeszcze szerzej znany na polskim rynku. Mamy jednak nadzieję, że pokaże się z dobrej strony. Urodził się co prawda w Austrii, ale świetnie mówi po polsku. Dla nas jest bardzo ważne, że bardzo chciał – podobnie jak Bartosz – grać w Górniku. Alex jest bardzo walecznym piłkarzem, zostawia na boisku serce. Interesował się tym, jak gra Górnik, jaka jest w Zabrzu atmosfera i jakie są oczekiwania. Przychodzą do nas piłkarze świadomi tego do jakiego klubu trafiają i jakie są wobec nich oczekiwania. To dla nas bardzo ważne - powiedział prezes Górnika Zabrze Dariusz Czernik, cytowany przez oficjalną stronę klubu.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy

sortowanie: rosnąco | malejąco