REKLAMA
REKLAMA

Hojbjerg jedną nogą w Tottenhamie

dodał: Michał Wachowski  |  źródło: BBC  |  06.08.2020 19:46
Hojbjerg jedną nogą w Tottenhamie

Stadion Tottenhamu  |  fot. Cezary Brzuzy

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
To były trudne negocjacje, ale po dwóch tygodniach rozmów Southampton i Tottenham zawarli porozumienie. Jak informuje BBC Sport w zasadzie nic nie stoi już na przeszkodzie, by Pierre-Emile Hojbjerg trafił do londyńskiego klubu.

Początkowo obie strony nie były w stanie się porozumieć. Koguty oferowały za Pierre’a-Emile Hojbjerga 15 milionów funtów, podczas gdy Święci chcieli 25 milionów. Zdaniem dziennikarzy kluby spotkały się ostatecznie w połowie drogi.

Hojbjerg stracił opaskę kapitana


25-latek od dłuższego czasu nosił się z zamiarem odejścia z Southampton. Po tym jak zakomunikował to menedżerowi zespołu, stracił opaskę kapitana. Pierre-Emile Hojbjerg nie chciał negocjować ze Świętymi nowego kontraktu.

Byłym graczem Bayernu Monachium interesowały się poważnie też trzy inne kluby, na czele z Evertonem. Piłkarz od początku liczył jednak na to, że trafi do Londynu. Ustalenie warunków indywidualnego kontraktu powinno być dla Tottenhamu już tylko formalnością.

Z Niemiec do Premier League


Duńczyk trafił do ekipy Świętych w lipcu 2016 roku z Bayernu Monachium. W ekipie mistrza Niemiec kariery nie zrobił. Grał głównie na wypożyczeniach reprezentując barwy takich drużyn jak Augsburg czy Schalke 04. Karierę zaczynał natomiast w Broendby.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy