Puchar Polski: Pięć bramek Arki

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: LigaPolska.pl  |  23.08.2020 14:57

Kamil Mazek  |  fot. Stanisław Wrzosek / Arka.gdynia.pl

Efektowne zwycięstwo w pierwszej rundzie Fortuna Pucharu Polski odniosła w niedzielę Arka Gdynia. Pierwszoligowiec wysoko 5:0 rozbił na wyjeździe Górnik Polkowice.

Wszystkie bramki niedzielnej konfrontacji padły w drugiej połowie. Wówczas Górnik grał już w osłabieniu, po tym jak w końcówce pierwszej odsłony czerwoną kartką ukarany został Marek Opałacz.

Wynik spotkania w 57. minucie otworzył Marcus Vinicius, a już dwie minuty później na 2:0 podwyższył Kamil Mazek. Kolejne dwa gole były autorstwa Juliusza Letniowskiego, który trafiał do bramki strzeżonej przez Jakuba Szymańskiego w 66. i 73. minucie. Drugie trafienie zaliczył z rzutu karnego.

Piątą bramkę, która ustaliła wynik niedzielnej konfrontacji, w 89. minucie zdobył Adam Danch.

Górnik Polkowice - Arka Gdynia 0:5 (0:0)

0:1 Marcus Vinicius 57'