REKLAMA
REKLAMA

Messi dołączy do Guardioli? Man City analizuje koszty

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: ESPN  |  25.08.2020 07:45
Messi dołączy do Guardioli? Man City analizuje koszty

Leo Messi  |  fot. Fatih Aktas / Anadolu Agency/ Hepta / Sport P

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Lionel Messi w innym zespole niż Barcelona? Jeszcze niedawno wydawało się do nierealne. Sytuacja wokół katalońskiego klubu sprawiła jednak, że Argentyńczyk ma rozważać opuszczenie Barcelony. Jak informuje ESPN, poważnie o sprowadzeniu Messiego do zespołu myślą przedstawiciele Manchesteru City, którzy nie chcieliby przegapić takiej okazji.

Nie ma wątpliwości, że do ewentualnego transferu Messiego jest jeszcze bardzo daleka droga. W klubie z Etihad Stadium są także świadomi, że każda transakcja z udziałem Argentyńczyka będzie skomplikowana, ale chcą być przygotowani na wypadek, gdyby pojawiła się możliwość na jego sprowadzenie. Władze Manchesteru City analizują już koszty, które byłyby związane z przeprowadzeniem transferu, jeżeli kataloński klub zgodził się na sprzedaż swojej legendy.

Stanowisko Barcelony ws. Messiego


Oficjalne stanowisko Barcelony w kwestii przyszłości Argentyńczyka nie jest zaskoczeniem. Klub cały czas podkreśla, że Messi nie jest na sprzedaż, a wszystkie zainteresowane kluby są odsyłane do kwoty odstępnego znajdującej się w umowie zawodnika, a która wynosi gigantyczne 700 milionów euro. Warto jednak dodać, że umowa 33-letniego zawodnika z Barceloną obowiązuje tylko do czerwca 2021 roku.

To oficjalne stanowisko katalońskiego klubu, ale ESPN już w ubiegłym tygodniu informowało, że niektórzy członkowie zarządu Barcelony są otwarci na sprzedaż reprezentanta Argentyny, jeżeli ten będzie naciskał na odejście. Środki uzyskane z jego sprzedaży miałyby zostać zainwestowane w odbudowę zespołu.

Co zrobi Messi?


Kilka ostatnich dni w hiszpańskich mediach zdominowanych zostało doniesieniami o dużej frustracji i wątpliwościami Messiego dotyczącej całej sytuacji panującej wokół klubu. Dziennikarze z Półwyspu Iberyjskiego są zgodni w jednym. Argentyńczyk jeszcze nigdy nie był tak blisko odejścia z klubu jak teraz.

W ubiegłym tygodniu doszło do spotkania Messiego z nowym trenerem zespołu Ronaldem Koemanem, który zastąpił na tym stanowisku Quqiue Setien. Holender tuż po nominacji podkreślał, że chce budować nową drużynę właśnie wokół Argentyńczyka. W trakcie spotkania, napastnik Barcelony miał jednak przekazać swoje wątpliwości dotyczące pozostania na Camp Nou.

Guardiola i Messi ponownie razem?


Czy transfer Messiego do Manchesteru City jest możliwy? Menedżer zespołu z Etihad Stadium, Josep Guardiola, wielokrotnie podkreślał, że nie myślał o sprowadzeniu zawodnika, ponieważ jest przekonany, że ten do końca swojej kariery pozostanie w Barcelonie. Z pewnością jednak nie miałby nic przeciwko, gdyby taka możliwość się pojawiła.

Największym problemem, który może stanąć na przeszkodzie są oczywiście koszty finansowe ewentualnego transferu i jego opłacalność. Manchester City, którego finanse są pod lupą bardziej niż kiedykolwiek, musi poważnie traktować przepisy Finansowego Fair Play, które znacznie ograniczają możliwości klubu.

Klub angielskiej Premier League musiałby przede wszystkim przekonać Barcelonę do sprzedaży Messiego za rozsądniejszą cenę niż jego klauzula wynosząca 700 milionów euro. To podstawowy warunek. Mniejszym problemem zapewne byłoby sprostanie oczekiwaniom finansowym samego piłkarza, choć w tym wypadku Manchester City również musiałby się liczyć z przygotowaniem dużych środków.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 4 komentarze

khameleuon | 25.08.2020 11:09

Pobiega rok w PL i ogłosi koniec kariery bo go obrońcy tak zaorają że stwierdzi biedny iż się już nagrał w piłkę. Osobiście na jego miejscu nie ruszałbym tylko z Barcelony ale zdecydowanie obniżył pensje oraz skill gry dla Barcy. Niech nie przechodzi.

Lethar | 25.08.2020 13:59

khameleuon wypowiedź godna 20 latka podziwiam za iloraz inteligencji

LM10FCB | 25.08.2020 15:32

Skad oni biora te wszystkie informacje  masakra  jakaś

TteamWand | 25.08.2020 19:20

Lethar
Nie obrażaj 20 latków:)transfery.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy