Fortuna 1 Liga: Chrobry Głogów na remis z Koroną

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: LigaPolska.pl  |  30.08.2020 14:37

Ivan Djurdjevic  |  fot. Chrobry Głogów

Chrobry Głogów zremisował na swoim stadionie w meczu pierwszej kolejki Fortuna 1 Ligi z zawodnikami Korony Kielce. Warto podkreślić, że w końcówce niedzielnej potyczki nie brakowało emocji. Team z Dolnego Śląska jest tym samym już od sześciu ligowych meczów bez porażki w roli gospodarza.

Chrobry Głogów przystępował do swojej potyczki z jasnym celem, chcąc wykorzystać atut własnego boiska. Tymczasem kielczanie borykający się kłopotami organizacyjnymi przede wszystkim nie chcieli wracać ze stadionu swoich rywali na tarczy.

W pierwszych trzech kwadransach meczu padł jeden gol, którego autorem był Michał Ilków-Gołąb. 35-latek urodzony we Wrocławiu wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Rafała Grzelaka na jednym z rywali. Jednocześnie gospodarze schodzili na przerwę z jednobramkową zaliczką.

Po zmianie stron gospodarze mogli zamknąć spotkanie w 80. minucie. Sędzia po raz drugi podyktował "jedenastkę" dla Chrobrego. W tym przypadku Ilków-Gołąb swojej szansy nie wykorzystał. Że sytuacje niewykorzystane się mszczą, to rzutem na taśmę Złocisto-krwiści wyrównali stan rywalizacji za sprawą samobójczego gola Kamila Juraszka, więc mecz zakończył się wynikiem 1:1.