Leicester pewnie wygrywa z WBA

dodał: Krzysztof Rymarczyk  |  źródło: Anglia.goal.pl  |  13.09.2020 16:52

Jamie Vardy  |  fot. Grzegorz Wajda

Gracze West Bromwich Albion - w ramach Premier League - przegrali u siebie z Leicester City 0:3. Grosicki (WBA) spędził całe spotkanie na ławce rezerwowych.

Ostatni raz te kluby spotkały się ze sobą w marcu 2018 roku. Wtedy to, na stadionie West Bromwich Albion, gospodarze sromotnie przegrali 1:4. Kibice WBA liczyli zatem na pewno na rewanż...

Jak wyglądała ta konfrontacja? Piłkarze Rodgersa mogli objąć prowadzenie w 30. minucie. Dobrą szansę miał Barnes, lecz skutecznie interweniował Johnstone.

Pod koniec pierwszej połowy na listę strzelców mógł wpisać się Furlong. Swoimi umiejętnościami tym razem popisał się Schemichel i do przerwy mieliśmy bezbramkowy remis.

W 56. minucie przyjezdni wyszli na prowadzenie. Praet dokładnie wrzucił spod linii końcowej, a celnym uderzeniem głową popisał się Castagne.

W 73. minucie było już 2:0 dla podopiecznych Rodgersa. Goście mieli rzut karny, a pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Vardy.

Dziesięć minut potem mieliśmy powtórkę z rozrywki. Arbiter Taylor po raz kolejny wskazał na wapno. Do piłki ponownie podszedł Vardy i podwyższył na 3:0.

Ostatecznie wynik tego spotkania nie uległ już zmianie i goście ponownie rozgromili rywali na ich stadionie.