REKLAMA
REKLAMA

Helik zmienił klub, będzie grał w Anglii!

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: LigaPolska.pl  |  09.09.2020 21:28
Helik zmienił klub, będzie grał w Anglii!

Michał Helik  |  fot. Grzegorz Wajda

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Michał Helik został nowym zawodnikiem Barnsley FC, poinformował klub z The Championship na łamach swojej strony internetowej. Broniący ostatnio barw Cracovii zawodnik parafował z ekipą z zaplecza angielskiej ekstraklasy kontrakt na trzy lata.

Michał Helik urodził się w Chorzowie. Pierwsze kroki w profesjonalne piłce zawodnik stawiał właśnie w chorzowskim Ruchu, z którego w 2017 roku dołączył do Cracovii. 25-latek z drużyną ze stolicy Małopolski w trakcie kampanii 2019/2020 wygrał Puchar Polski.

Po trzech latach spędzonych w szeregach Pasów polski defensor zdecydował się na kolejny krok w swojej piłkarskiej karierze. W nowej kampanii piłkarz będzie bronił barw Barnsley. Ciekawostką jest fakt, że finalizacja transakcji miała miejsce w dniu 25 urodzin zawodnik.

Helik tuż po ogłoszeniu transferu nie ukrywał swojego zadowolenia, że będzie mu dana grać na Wyspach Brytyjskich. - Jestem bardzo szczęśliwy z tego, że mogę tu być. To dla mnie świetna okazja na dalszy rozwój. Już nie potrafię się doczekać pierwszego treningu z nowym zespołem i spotkania z nowymi kolegami z drużyny - mówił piłkarz cytowany przez Barnsleyfc.co.uk.

- To wspaniały klub z długą historią. Nie mogę się doczekać, kiedy będzie mi dane zagrać na Oakwell - dodał Helik.

Odnotujmy, że Barnsley już w najbliższą sobotę zaczyna zmagania na zapleczu ligi angielskiej. W swoim pierwszym spotkaniu w nowym sezonie 21. team poprzedniej kampanii zmierzy się w roli gospodarza z Luton.

OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy