Messi zagrał z opaską kapitana. Barca wygrała

dodał: Michał Wachowski  |  źródło: Football Espana  |  13.09.2020 16:03

Leo Messi  |  fot. Paul Ursachi / Sport Pictures

FC Barcelona wygrała w sobotę mecz towarzyski przeciwko Gimnastic de Tarragona 3:1. Co istotne w spotkaniu tym wystąpił Leo Messi. Mało tego, zamieszany w ostatnią sagę transferową Argentyńczyk nosił opaskę kapitana.

Jeszcze kilka tygodni temu wydawało się, że Leo Messi opuści na dobre Camp Nou. Gwiazdor był już dogadany z Manchesterem City Pepa Guardioli odnośnie zawrotnego indywidualnego kontraktu. Nie odszedł on jednak do porozumienia z Barceloną, która stawiała zaporowe warunki dotyczące jego odejścia. Ostatecznie Argentyńczyk zostanie w Katalonii, prawdopodobnie na swój ostatni sezon w tym klubie.

Przekonująca wygrana Barcelony

Pomimo zawirowania transferowego Messi zagrał w meczu towarzyskim Barcelony. Mało tego, nosił też opaskę kapitana. Jasno pokazuje to, że trener Ronald Koeman zamierza zakopać topór wojenny i porzucić w niepamięć fakt, że piłkarz robił wszystko, by opuścić klub.

Barca wygrała mecz 3:1. Na listę strzelców wpisywali się w czasie tego pojedynku Philippe Coutinho, Antoine Griwzmann i Ousmane Dembele. Wynik w tym sparingu otworzony został już w piątej minucie. Gola zdobył wtedy Dembele. Po kwadransie z rzutu karnego podwyższył Griezmann. W 51. minucie wynik ustalił natomiast - także po wykorzystaniu jedenastki - Coutinho.

Katalończycy zagrają jeszcze jeden towarzyski mecz z Gironą 16 września. Za dwa tygodnie w sobotę w ramach rozgrywek La Liga podejmą Villarreal.