REKLAMA
REKLAMA

Barcelona odeśle Suareza na trybuny?

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: ESPN  |  14.09.2020 15:25
Barcelona odeśle Suareza na trybuny?

Luis Suarez  |  fot. Cosmin Iftode / Sport Pictures

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Luis Suarez ryzykuje spędzenie obecnego sezonu na trybunach, ponieważ cały czas nie rozwiązał swojej sytuacji kontraktowej z Barceloną - informuje ESPN. Reprezentant Urugwaju nie znajduje się w planach nowego trenera Dumy Katalonii Ronalda Koemana i może szukać sobie nowego klubu. Jednocześnie musi ustalić z Barceloną warunki rozstania, co jak się okazuje, nie jest łatwe.

Obecna umowa 33-letniego napastnika obowiązuje do 30 czerwca 2021 roku. Suarez uważa, że klub powinien zapłacić mu wynagrodzenie za cały pozostały rok, jeżeli chce, aby odszedł teraz. ESPN, powołując się na katalońskie źródła, informuje, że w grę wchodzi kwota 25 milionów euro.

Juventus chce Suareza


Nie jest tajemnicą, że pozyskaniem zawodnika poważnie zainteresowany jest Juventus. Przedstawiciele Barcelony są gotowi pozwolić piłkarzowi na przejście do turyńskiego klubu, ale kategorycznie sprzeciwiają się oczekiwaniom samego piłkarza co do spłaty całego kontraktu. Według ESPN, Suarez mógłby przejść do Barcelony na podobnej zasadzie, na jakiej Ivan Rakitić trafił niedawno do Sevilli. Chorwat dołączył do swojego byłego klubu za 1,5 miliona euro plus bonusy.

Przedstawiciele Juventusu czekają na rozwój sytuacji, który uzależniony jest od wyniku rozmów pomiędzy Suarezem i Barceloną. Według informacji ESPN, kataloński klub nie zamierza ustępować piłkarzowi i jest gotowy pozostawić go poza składem drużyny na cały sezon, choć ostateczna decyzja w tej sprawie należałaby do Ronalda Koemana.

Suarez gotowy zostać w Barcelonie


Urugwajczyk w ubiegłym miesiącu przyznał, że jest gotowy zostać w Barcelonie, nawet gdyby nie mógł liczyć na regularne występy w podstawowym składzie. Ostatnie wydarzenia raczej wykluczają taką możliwość.

Suarez, który trafił do Barcelony w 2014 roku, jest trzecim najlepszym strzelcem w historii klubu. W 283 rozegranych do tej pory spotkaniach zdobył dla katalońskiej drużyny 198 bramek.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 7 komentarzy

Rockwell | 14.09.2020 15:41

Przecież jak go posadzą na trybunach to i tak będą musieli mu płacić całość wynagrodzenia. Dogadać się, że dostanie połowę i już. Koniec końców w Juve za darmo grać przecież nie będzie. A na przyszłość myśleć i planować przy podpisywaniu kontraktu a nie teraz płacz.

Ermac | 14.09.2020 15:44

Płacić pensję i jeszcze uwiązać na trybunach, napastnika z takimi liczbami, tak, to by nawet pasowała do Bartomeu.

Ermac | 14.09.2020 15:44

*pasowało

LM10FCB | 14.09.2020 15:47

to nie lepiej zeby grał  ???

LM10FCB | 14.09.2020 15:48

gdzie tu logika   ??

xxBANGxx | 14.09.2020 17:53

No tak, lepiej trzymać trzeciego strzelca w historii klubu na trybunach niż się z nim dogadać.
Współczuję fanom Barcelony, tam to jest niezły cyrk.

Jednakże mam nadzieję, że to się skończy tak, że Suarez trafi do Juve.

JohnyKozak123 | 15.09.2020 14:04

Suarez ma kontrakt z którego wynika, że jak zagra 60% meczów Barcelony w sezonie to dojdzie do automatycznego przedłużenia kontraktu o rok. Widzicie już logikę?transfery.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy