Wygrane Cadiz, Betisu i Granady

dodał: Oskar Szatraj  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  20.09.2020 20:29

La Liga

To była udana niedziela dla piłkarzy Cadiz, Betisu i Granady. Zespoły te odniosły bowiem zwycięstwa i mogą cieszyć się ze zdobycia trzech punktów.

SD Huesca - Cadiz CF

Pierwsze niedzielne spotkanie miało miejsce na Estadio El Alcoraz, gdzie dwaj tegoroczni beniaminkowie rywalizowali o pierwsze zwycięstwo. Faworytem była Huesca, która w pierwszej kolejce zremisowała 1:1 z Villarrealem na wyjeździe.

Wbrew przedmeczowym zapowiedziom, spotkanie to lepiej rozpoczęła drużyna Cadiz, która w czwartej minucie objęła prowadzenie. Jeden z piłkarzy gości zagrał piłkę na pole karne, gdzie interweniował bramkarz Hueski. Zrobił on to jednak na tyle pechowo, że do strzału doszedł Alvaro Negredo, który z łatwością umieścił futbolówkę w siatce. Od tego momentu Cadiz z powodzeniem skoncentrowało się na obronie korzystnego rezultatu. Do przerwy było, więc 1:0 dla gości.

Druga połowa tego meczu wyglądała bardzo podobnie do pierwszej. Huesca miała wyraźną przewagę w posiadaniu piłki, ale nie wpłynęło to na wykreowane sytuacje. Cadiz spokojnie wyczekiwało, aż rywale popełnią i będą mogli wyprowadzić kontratak. Swoją sytuację mieli w 83. minucie, gdy Filip Malbasic dośrodkował na pole karne, a tam świetnie zachował się Jorge Pombo. Hiszpan uwolnił się od krycia obrońców, dzięki czemu miał bardzo dużo miejsca na oddanie strzału przy prawym słupku i pokonanie Andresa Fernandeza.

Gospodarze najlepszą okazję na strzelenie gola mieli w 86. minucie, gdy Pedro Mosquera otrzymał podanie po rzucie wolnym i uderzył mocno w kierunku lewego słupka. Sytuacja ta była jednak sprawdzana przy użycie systemu VAR i ostatecznie uznano, że był spalony. Ostatecznie Cadiz pokonało Hueskę 2:0 i odniosło pierwsze ligowe zwycięstwo od czternastu lat.

W następnej kolejce Huesca oba zespoły czeka trudne wyzwanie. Huesca zmierzy się na wyjeździe z Valencią. Z kolei Cadiz podejmie u siebie Sevillę.

Real Betis - Real Valladolid

Mecz na Estadio Benito Villamarín był dla Realu Betis pierwszym domowym w nowym sezonie. Gospodarze chcieli, więc odnieść zwycięstwo. Andaluzyjczycy po dziesięciu minutach prowadzili 1:0, gdy rzut karny na bramkę zamienił Nabil Fekir.

Kolejny cios Betis zadał już osiem minut później, tym razem gola strzelił William Carvalho. Portugalczyk dostał piłkę na krawędzi pola karnego i uderzył precyzyjnie wprawy dolny róg bramki.

W drugiej połowie dominacja Betisu nie była już tak widoczna, choć gospodarze dalej chcieli strzelać gole. Ta sztuka nie udała się ani razu gościom, którzy przegrali 0:2.

Następny mecz Real Betis zagra na własnym obiekcie, a jego przeciwnikiem będzie Real Madryt. Real Valladolid również u siebie, podejmie Celtę Vigo.

Granada CF - Deportivo Alaves

W kompletnie innych nastrojach przystępowały to tego meczu oba zespoły. Granada wygrała w pierwszej kolejce, awansowali również do następnej rundy w eliminacjach Ligi Europy. Z kolei Alaves przegrało na inaugurację z Betisem i teraz chciało odnieść zwycięstwo.

Już w siódmej minucie Granada prowadziła 1:0, po tym, jak rzut karny wykorzystał Roberto Soldado. W 22. minucie goście odpowiedzieli trafieniem Jasona.

Jedyny gol w drugiej połowie padł w 79. minucie i zdobyła go Granada, a konkretnie Darwin Machis. Gospodarze zasłużenie triumfowali 2:1.

W następnej serii spotkań Granada uda się do Madrytu na mecz z Athletico Madryt. Z kolei Deportivo Alaves zmierzy się na własnym stadionie z Getafe.