REKLAMA
REKLAMA

Zidane: Musimy poprawić się w ofensywie

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Realmadrid.com  |  21.09.2020 09:22
Zidane: Musimy poprawić się w ofensywie

Zinedine Zidane  |  fot. Grzegorz Wajda

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Od bezbramkowego remisu z Realem Sociedad nowy sezon rozpoczęli piłkarze Realu Madryt. Zinedine Zidane, szkoleniowiec mistrzów Hiszpanii, chwalił swój zespół za grę w defensywie, ale jednocześnie przyznał, że musi jeszcze wiele poprawić, aby ofensywna gra wyglądała tak, jak powinna.

- To nasze pierwsze spotkanie sezonu La Liga i stopniowo będziemy się poprawiać. Jesteśmy zadowoleni z naszego występu. Ogólnie wypadliśmy dobrze, brakowało nam tylko bramki i odrobiny instynktu killera pod bramką przeciwnika. Rozegraliśmy dobre pierwsze 40 minut, ale w drugiej połowie nie udawało się nam się otwierać przestrzeni. Możemy być jednak zadowoleni z naszych wysiłków - powiedział Zidane.

Zidane nie chciał zmieniać systemu


- Jeżeli chcesz zagrać dwójką napastników, trzeba zmienić system, a nie chciałem tego robić. Musieliśmy wprowadzić zawodników na boki boiska i to właśnie zrobiliśmy. Mieliśmy swoje sytuacje, nie uważam również, że problemem była kondycja - powiedział szkoleniowiec Realu Madryt.

- W defensywie nie pozwoliliśmy na nic i to jest ważne. Bazując na tym, szukaliśmy sposobu na przedostanie się pod bramkę rywali, ale mieliśmy z tym problemy. Na pewno musimy poprawić się w tym aspekcie. Wiemy, że zawodnicy których mamy wiedzą jak bronić i wszyscy dobrze się dziś spisali w tym względzie. Teraz będziemy dążyć do tego, aby w ataku również dobrze to wyglądało - kontynuował Zidane.

Szansę występu w zespole Realu Madryt otrzymał Martin Odegaard, który poprzedni sezon spędził na wypożyczeniu w Realu Sociedad. - Bardzo cieszę się z jego debiutu, podobnie jak on. Robimy krok po kroku. Nie odczuwa już prawie żadnego dyskomfortu w kolanie, co jest najważniejsze - dodał trener Królewskich.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy

21.10 09:31