REKLAMA
REKLAMA

Media: Suarez porozumiał się z Barceloną

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Sport.es  |  21.09.2020 16:53
Media: Suarez porozumiał się z Barceloną

Luis Suarez  |  fot. Grzegorz Wajda

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Sytuacja dotycząca przyszłości Luisa Suareza zmienia się jak w kalejdoskopie. W poniedziałek rano hiszpańskie media informowały jeszcze, że Urugwajczyk nie zamierza ustąpić Barcelonie w kwestii warunków rozwiązania jego kontraktu. Sytuacja jednak uległa zmianie. Według informacji dziennika Sport, 33-letni napastnik praktycznie porozumiał się z Dumą Katalonii i wkrótce będzie mógł swobodnie zmienić barwy klubowe.

Nowy szkoleniowiec Barcelony Ronald Koeman nie miał urugwajskiego napastnika w swoich planach na nowy sezon 2020/21. Holender poinformował go o tym osobiście w telefonicznej rozmowie. Suarez otrzymał tym samym wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu i choć nie mógł narzekać na brak zainteresowania, to największym problemem była kwestia rozwiązania obowiązującego do czerwca 2021 roku kontraktu z Barceloną.

Początkowo piłkarz nie zamierzał w tej kwestii ustępować i oczekiwał od katalońskiego klubu całego przysługującego mu za ten okres wynagrodzenia. FC Barcelona z oczywistych względów nie mogła sobie na to pozwolić, ale oferowała piłkarzowi wypłatę rekompensaty w wysokości 7 milionów euro. Według informacji Mundo Deportivo, propozycja została odrzucona przez Suareza.

Negocjacje w tej sprawie były jednak kontynuowane i wszystko wskazuje na to, że Suarez zdecydował się pójść w tej sprawie na ustępstwa. Jak informuje Sport, urugwajski napastnik zgodził się zrezygnować z części wynagrodzenia, dzięki czemu będzie mógł zmienić klub na zasadzie wolnego transferu.

Atletico faworytem do pozyskania Suareza


Suarez w ostatnich tygodniach był łączony przede wszystkim z Juventusem, ale zainteresowanie jego osobą wyrażali również przedstawiciele Romy i Interu Miami. Wszystko jednak wskazuje na to, że nowym klubem Urugwajczyka zostanie Atletico Madryt. Obie strony miały już dojść do porozumienia w sprawie warunków indywidualnego kontraktu, który ma obowiązywać przez dwa najbliższe lata.

W zespole prowadzonym przez Diego Simeone Suarez może zająć miejsce Alvaro Moraty, którego pozyskaniem poważnie zainteresowany jest Juventus. Hiszpański napastnik ma przenieść się do Starej Damy na zasadzie wypożyczenia z opcją definitywnego transferu.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 4 komentarze

DiffretAngle | 21.09.2020 18:11

Ostatnim razem, jak im opchnęliśmy Ville, to ten nie tylko strzelił gola Barcelonie w PK bodaj, ale jeszcze Atletico wygrało mistrzostwo.
Jakby Costę/Moratę Atletico zmieniło na Suareza, to jednak jakościowy skok będzie.
Nie jest to napastnik na lata, na dodatek marnuje mnóstwo szans, ale strzela też nieprawdopodobne i ważne gole. w Taktyce Simeone na pewno będzie musiał się podciągnąć fizycznie, ale też będzie dostawał więcej wsparcia, w postaci ruchu drużyny.

Ricardo Roomest | 21.09.2020 20:54

Czyli Barcelona wypłaci mu jednak te 7 mln rekompensaty? A jeszcze niedawno czytałem gdzieś, że Suarez jest gotów zmniejszyć swoje wynagrodzenie i zostać w Barcelonie nawet, gdyby miał być tylko rezerwowym. Dziwna sytuacja.

Ermac | 21.09.2020 21:21

@Ricardo Roomest
To prawda, że bardzo chciał zostać, samemu proponując nawet rolę rezerwowego, ale na temat chęci obniżenia pensji zapisanej w kontrakcie to przyznam pierwsze słyszę.

Ricardo Roomest | 21.09.2020 22:19

Ermac

No faktycznie nie mogę odgrzebać tej informacji, a byłem prawie przekonany, że gdzieś o tej chęci obniżenia pensji przez Suareza czytałem. Coś mogłem pomieszać :)transfery.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
21.10 09:31