Morata i Dybala jadą do Rzymu

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Football Italia  |  26.09.2020 18:46

Paulo Dybala  |  fot. Grzegorz Wajda

Alvaro Morata i Paulo Dybala będą do dyspozycji trenera Juventusu Andrei Pirlo na niedzielne spotkanie 2. kolejki Serie A. Rywalem Starej Damy w meczu, który rozpocznie się o godzinie 20:45, będzie AS Roma.

Morata na początku tygodnia ponownie został zawodnikiem Juventusu, po tym jak sfinalizowane zostało jego wypożyczenie z Atletico Madryt. Z kolei Dybala kilka dni temu wznowił treningi z drużyną po przerwie spowodowanej mięśniowym urazem, którego nabawił się w końcówce poprzedniego sezonu.

Hiszpan i Argentyńczyk znaleźli się w ogłoszonej przez Juventus kadrze na niedzielne spotkanie, ale ich występ od pierwszej minuty jest mało prawdopodobny. W ataku Starej Damy, podobnie jak w wygranym 3:0 meczu z Sampdorią Genua, powinni wystąpić Cristiano Ronaldo i Dejan Kulusevski.

Obecność wspomnianej dwójki to bez wątpienia dobra wiadomość dla trenera Andrei Pirlo, który dzięki temu będzie miał większe pole manewru w zestawieniu ofensywy swojej drużyny. Nowy szkoleniowiec turyńskiego zespołu w niedzielę nie będzie mógł jednak skorzystać z usług Federico Bernardeschiego, Matthijsa de Ligta i Alexa Sandro. W meczowej kadrze zabrakło również Samiego Khediry.