REKLAMA
REKLAMA

Czarny scenariusz dla Barcelony: Mogą być masowe odejścia

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Marca  |  07.10.2020 15:38
Czarny scenariusz dla Barcelony: Mogą być masowe odejścia

Piłkarze FC Barcelony  |  fot. PressFocus

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
FC Barcelonie grozi w 2021 roku poważny kryzys, sugeruje na swoich łamach hiszpańska Marca. Wpływ na taki stan rzeczy może mieć to, że zawodnicy w związku z obniżeniem wynagrodzeń przez klubowe władz mogą zdecydowanie się na masowe rozwiązywanie swoich umów z Dumą Katalonii z winy klubu.

FC Barcelona zmaga się z ogromnymi kłopotami finansowymi. Już przed pandemią koronawirusa sytuacja w klubie z Camp Nou była zła, a jeszcze bardziej się popsuła po czasie "globalnej zarazy".

Hiszpańscy dziennikarze donoszą, że decydenci Blaugrany zmierzają do tego, aby obniżyć wynagrodzenie wszystkich swoich pracowników. Dotyczyć ma to nie tylko piłkarzy, ale też osób pracujących na różnych stanowiskach w klubie. Podobno każdy oddział w ekipie z Katalonii otrzymał 15 dni na przydzielenie przedstawiciela do negocjacji w imieniu swoich pracowników.

Złe czasy w klubie z Katalonii


Negocjacje pomiędzy klubem a reprezentantami poszczególnych działów w klubie mają trwać wówczas miesiąc. Tym samym do końca listopada ma zostać wypracowana jakaś forma obniżenia wynagrodzeń w Barcelonie.

Warto natomiast podkreślić, że według informacji hiszpańskiej Marki pracownicy klubu są chronieni prawem na podstawie art. 41 Statusu Pracowniczego, który pozwala im na rozwiązanie umowy bez jakiejkolwiek kary finansowej. W teorii takie posunięcie może sprawić, że zawodnicy mogą swobodnie zmienić klub w styczniu przyszłego roku lub czekać do czerwca.

Przedstawiciele władz Barcelony mają przeanalizować teraz swoje możliwości, aby uniknąć wprowadzenia czarnego scenariusz w życie.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 3 komentarze

RG_11 | 07.10.2020 16:44

Jak Messi odejdzie 10.06 to już zaoszczędzą 100 mln euro

havocAfc | 07.10.2020 17:32

@RG_11
Oszczedza 80 mln euro bo w jego miejsce kupia Milika.

DiffretAngle | 07.10.2020 18:01

Nie dotrzymać umowy z Messim, i nie pozwolić mu odejść po sezonie. Przekroczyć przez pensje Messiego limit wynagrodzeń, nie pozwolić mu odejść za te 70-100 mln do City, przez co się zostaje bez napastnika, stopera, którzy zarabiali by we 2 1/4 tego co Messi.
Barto style.
Nie wiem od kiedy on wie, że doprowadził ten klub do ruiny, ale to odwrotność króla Midasa. Co się tknął, to zamienił w gówno.transfery.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy