REKLAMA
REKLAMA

Milan myśli o kolejnym sezonie. Reprezentant Francji trafi na San Siro?

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Footmercato.net  |  10.10.2020 16:39
Milan myśli o kolejnym sezonie. Reprezentant Francji trafi na San Siro?

Florian Thauvin  |  fot. PressFocus

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
W poniedziałek zamknięte zostało letnie okno transferowe, a przedstawiciele włoskiego Milanu myślą już o przyszłym sezonie. Rossoneri rozglądają się między innymi za zawodnikami, którzy mogliby dołączyć do drużyny za darmo, a stanowiliby dla niej wzmocnienie. Jak informuje Footmercato.net, poważnym kandydatem do przenosin na San Siro jest Florian Thauvin.

27-letni Francuz latem przyszłego roku będzie dostępny na zasadzie wolnego transferu, bowiem jego aktualna umowa z Olympique Marsylia wygasa 30 czerwca 2021 roku. Thauvin nie wydaje się być zainteresowany jej przedłużeniem i poważnie myśli o zrobieniu kolejnego kroku w swojej karierze. Przenosiny do Włoch z pewnością byłyby dla niego dużym wyzwaniem.

Jak informuje Footmercato.net, przedstawiciele Milanu prowadzili już rozmowy z piłkarzem w sprawie warunków indywidualnego kontraktu. Podstawowe i najważniejsze jego punkty miały już zostać uzgodnione. Do podpisania ewentualnej umowy będzie mogło jednak dojść dopiero w styczniu, kiedy Thauvin formalnie, na sześć miesięcy przed wygaśnięciem kontraktu, będzie miał prawo do prowadzenia rozmów z innymi klubami.

Thauvin jest wychowankiem Grenoble Foot, z którego w 2011 roku przeniósł się do Bastii. Na swoim koncie ma również występy w takich klubach jak Lille, Olympique Marsylia i Newcastle United. Na Stade Velodrome wrócił w 2016 roku,

Mający na swoim koncie 10 występów w reprezentacji Francji zawodnik, na boiskach Ligue 1 wystąpił do tej pory 229 razy, zdobywając 80 bramek i dokładając do tego 47 asyst. W obecnym sezonie wystąpił w sześciu ligowych meczach, dwukrotnie wpisując się na listę strzelców i uznając trzy asysty.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy