REKLAMA
REKLAMA

Liverpool i Man Utd chcą radykalnych zmian w Premier League!

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: The Telegraph  |  11.10.2020 15:56
Liverpool i Man Utd chcą radykalnych zmian w Premier League!

Liverpool FC - Manchester United  |  fot. PressFocus

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Liverpool FC i Manchester United według najnowszych doniesień angielskich mediów mają radykalny plan, który miałby sprawić, że rozgrywki ligowe w angielskiej ekstraklasie liczyłyby mniej zespołów. W obecnej formie nie byłby już rozgrywany Puchar Ligi Angielskiej, a całkowicie zniesiony zostałby mecz o Tarczę Wspólnoty.

Liverpool FC i Manchester United przygotowały propozycję zmian dla ligi. Polegałyby one między innymi na tym, że rozgrywki Premier League liczyłby nie 20 drużyn, jak to ma miejsce aktualnie, a 18 zespołów.

Spekuluje się, że zwolennikiem powyższego rozwiązania ma być dyrektor generalny Premier League Rick Parry. Pierwszy informację na temat ewentualnych zmian w rozgrywkach piłkarskich w Anglii podał dziennik Daily Telegraph.

Angielscy dziennikarze twierdzą, że właściciele Liverpoolu, czyli konsorcjum Fenway Sports Group, przedstawiło wstępny plan, nad którym pracował również prezes zarządu Manchesteru United Joel Glazer. Pojawiły się głosy, że propozycja zmian w rozgrywkach piłkarskich w Anglii przypadła do gustu przedstawicielom także innych klubów takich jak: Arsenal FC, Chelsea FC, Manchester City i Tottenhamu Hotspur, czyli pozostałych ekip z tzw. "wielkiej szóstki" w Premier League.

Pandemia koronawirusa wymusi zmiany w Premier League?


Czym podyktowane mają być powyższe zmiany? Przede wszystkim ma to wpłynąć na zmniejszenie obaw dotyczących ogromnej dziury w finansach, do czego przyczyniła się pandemia koronawirusa. Jednocześnie kluby z angielskiej ekstraklasy miałby się zobowiązać do przekazywania 25 procent rocznego dochodu na kluby z zaplecza Premier League.

Na dzisiaj nie ma informacji, od kiedy miałyby obowiązywać nowe zasady. Media w Anglii spekulują natomiast, że nowy plan miałby zostać wdrożony w życie od sezonu 2022/2023. Zakładałby on, że z ligi spadłyby cztery drużyny, a dwie wywalczyłyby awans. Z kolei 16. team w angielskiej ekstraklasie grałby baraż z ekipą z zaplecza Premier League, która zajęłaby miejsce 3-5.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 9 komentarzy

Islington | 11.10.2020 17:42

Czy 18 czy 20 to żadna różnica.
Pięć największych lig może liczyć 20. To uzasadnione. Natomiast w pozostałych nawet 18 czy 16 wydaje się za dużo.
Puchar Ligi i Tarcza powinny być, ale dla klubów spoza najwyższej ligi angielskiej.

Najważniejszym krokiem jednak byłoby włączenie do Premier League Celtic i Rangers, jednak najwieksze angielskie marki się tego boją. No cóż. Może kiedyś się doczekam.

Wojo666 | 11.10.2020 18:30

Może jeszcze frytki do tego?

devious666 | 11.10.2020 21:45

Mniej meczów = mniej kasy z praw TV i mniej kasy z biletów.

Oczywiście można wtedy też mieć mniej piłkarzy, bo terminarz nie będzie tak napięty...

A zapewne plan i tak jest taki, by grać mniej meczów w lidze a wiecej w Europejskich Pucharach, pewnie woleliby ligę z 16 zespołami w weekendy a "na tygodniu" jakąś Super Ligę Europejską - tam to dopiero by kasa była :)

Italia00 | 11.10.2020 22:41

"W obecnej formie nie byłby już rozgrywany Puchar Ligi Angielskiej, a całkowicie zniesiony zostałby mecz o Tarczę Wspólnoty."

To akurat dobre zmiany. Za dużo tych pucharów w Anglii, które i tak nikogo poza Wyspami nie interesują.

Co do zmiany liczby zespołów, moim zdaniem głupi pomysł. Premier League to na tyle medialna i wyrównana liga, że 20 zespołów to, jak dla mnie, liczba optymalna.

Konradosmen | 11.10.2020 23:07

nie ma szans zeby to przeszło,. czyste spekulacje./
co z tego ze 5 druzyzn  z czołówki by to poparło jak 15 przeciętniaków ktorzy walczą  o srodek tabeli czy o utrzymanie sie sprzeciwi, bo to zwiększa szanse ze wyleca z ligi,  mniej meczy mniej kasy, to będzie argument który postawi kropke nad i.
zreszta jestem za obecnym modelem 20 druzyn  tak zawsze było i fajnie jest, duzo meczy , jest co ogladac, .. ale  z tym  pucharel ligi to mogli by go zlikwidować bo jest takim piatym kołem u wozu./
z kolei mecz o tarcze wspólnoty między mistrzem a zwycięzcą pucharu Angli to juz tradycja i jak mogą sie domagac zeby go znieść.!!

Zbanowany | 12.10.2020 07:08

Na czas pandemii rozgrywki kurakao cup powinny zostać zawieszone

The__Normal__On | 12.10.2020 09:01

Ja jestem za tym, aby Puchar Ligi został zlikwidowany, a formę Pucharu Anglii zmienić, rozszerzyć w czasie, dodać więcej rund. Puchar Ligi jest rozgrywany właściwie tylko w Anglii i Francji, nawet polska ekstrasraka odeszła od tego.

Tarcza - przecież to tylko jeden mecz.

malin1976 | 12.10.2020 09:37

Liga 18 zespołów plus puchar Anglii plus europejskie pucharki i tyle . Nawet mogłyby z ligi spadać jedynie dwa zespoły aby nie było większych dymów z zatwierdzeniem tego .

havocAfc | 12.10.2020 21:38

@Islington
Przeciez tarcza to tylko jeden mecz pomiedzy mistrzem i zdobywca pucharu anglii a w carabao cup nikt nie kaze grac pierwszym skladem.transfery.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy