Glik i spółka nie sprostali Napoli

dodał: Krzysztof Rymarczyk  |  źródło: SerieA.pl  |  25.10.2020 16:58

Lorenzo Insigne  |  fot. PressFocus

Gracze Benevento Calcio - w ramach Serie A - przegrali u siebie z SSC Napoli 1:2 (1:0). Gospodarze prowadzili do przerwy, ale po zmianie stron trafiali już tylko goście. L. Insigne i Petagna zapewnili SSC Napoli czwarte zwycięstwo i pozycję wicelidera (obecnie lepsi są tylko zawodnicy Milanu). Z kolei beniaminek zdobył w tym sezonie sześć punktów (12. pozycja).

Jak wyglądała ta konfrontacja? Beniaminek objął prowadzenie w 30. minucie. Wówczas Lapadula dostrzegł w polu karnym R. Insigne, a ten nie zastanawiał się i strzałem w krótki róg pokonał bramkarza SSC Napoli.

Kilka minut po zmianie stron goście wyrównali. Bramkę zdobył L. Insigne, ale po wideoweryfikacji to trafienie ostatecznie nie zostało uznane. Cały czas mieliśmy zatem dość niespodziewany rezultat 1:0 na terenie beniaminka.

Goście dopięli jednak swego. W 60. minucie zawodnicy z Neapolu mieli rzut rożny. Piłka finalnie trafiła do L. Insigne, a ten pięknie przymierzył z dystansu.

W 68. minucie przyjezdni byli już na prowadzeniu. Solową akcję przeprowadził Politano, który wbiegł w pole karne, a następnie wycofał do Petagny. Ten zaś pewnie pokonał Montipo.

Ostatecznie wynik tego spotkania nie uległ już zmianie i goście po raz czwarty wygrali w tej kampanii. Gospodarze ponieśli zaś trzecią porażkę. Warto dodać, że w szeregach Benevento całe spotkanie zagrał Glik.