REKLAMA
REKLAMA

Jasne stanowisko trenera Wisły ws. kontraktu Buksy

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: WislaKrakow.com  |  19.11.2020 14:55
Jasne stanowisko trenera Wisły ws. kontraktu Buksy

Aleksander Buksa  |  fot. Radosław Bełżek

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Aleksander Buksa i jego kontrakt w Wiśle Kraków to temat, który elektryzuje środowisko piłkarskie nie tylko w stolicy Małopolski. Tymczasem na temat swojego podopiecznego i jego przyszłości w klubie głos zabrał w trakcie czwartkowej konferencji prasowej trener Białej Gwiazdy.

Aleksander Buksa według informacji sprzed kilku miesięcy miał związać się umową z Wisłą Kraków do końca czerwca 2023 roku. Rzeczywistość okazała się jednak inna. Ostatnie doniesienia zweryfikowały komunikat podany latem i ostatecznie młody talent krakowskiej ekipy ma ważną umowę z klubem spod Wawelu do końca czerwca przyszłego roku.

Dżentelmeńskie porozumienia między zawodnikiem a Wisła ma jednak dawać krakowskiemu klubowi możliwość przedłużenia kontraktu zawodnika do końca czerwca 2023 roku w styczniu, gdy Buksa będzie już osobą pełnoletnią. Zawodnik osiemnaste urodziny skończy 15 stycznia. Szkoleniowiec Białej Gwiazdy nie ukrywał, że trudno mu jest komunikować sprawę.

- Trudno jest mi komentować tę sytuację. Wydany jest już oficjalny komunikat klubu, który pokazuje, że wydawało się, że sytuacja między nami jest jasna - mówił Artur Skowronek na dzisiejszej konferencji prasowej cytowanej przez WislaKrakow.com.

- Jestem przekonany, że to na Olka w pewien sposób wpływa. Natomiast w naszym codziennym życiu szatni, treningów, rozmów tego nie obserwuję. Jest skoncentrowany na swojej pracy i bardzo dobrze, że tak reaguje - zaznaczył opiekun krakowskiej ekipy.

Skowronek przekonywał również, że ostatnie zamieszanie w sprawie młodego piłkarza nie wpłynie na jego postrzeganie przez trenera. - Zawsze o tym, kto wyjdzie w składzie, kto wejdzie z ławki, kto w ogóle będzie w kadrze meczowej, z mojej perspektywy będzie decydować forma i przydatność każdego z piłkarzy dla dobra drużyny. Nie inaczej będzie teraz. Olek ma bardzo duży potencjał, chcemy go rozwijać i na tym po prostu codziennie staramy się skupiać - podsumował trener dziewiątej obecnie drużyny w tabeli PKO Ekstraklasy.

Dodajmy, że Wisła już w sobotę rozegra swój mecz w ramach 10. kolejki polskiej ekstraklasy. Rywalem Białej Gwiazdy będzie Warta Poznań. Spotkanie zaplanowane jest na godzinę 20:00. Mecz będzie rozegrany w Grodzisku Wielkopolski, gdzie swoje spotkania w roli gospodarza rozgrywają piłkarze Zielonych.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy