Piątek i spółka zatrzymali Bayer Leverkusen, przerwana seria Aptekarzy

Krzysztof Piątek

Bayer Leverkusen w ramach Bundesligi zremisował u siebie z Herthą Berlin 0:0. Aptekarze byli faworytami niedzielnego starcia, bo wcześniej wygrali pięć kolejnych ligowych spotkań. Obecnie gospodarze są na trzecim miejscu. Rywale zajmują 13. lokatę. Krzysztof Piątek spędził na placu gry 70 minut i nie pokazał nic szczególnego.

W ósmej minucie Dedryck Boyata wrzucił piłkę w pole karne Aptekarzy, tam strzał oddał Dodi Lukebakio, ale Lukas Hradecki poradził sobie z jego próbą i uchronił Bayer Leverkusen przed stratą bramki.

Po nieco ponad pół godzinie gry na uderzenie zdecydował się Kerem Demirbay. Na posterunku był jednak Alexander Schwolow. W 43. minucie wynik próbował zmienić Patrik Schick. Ponownie dobrze interweniował jednak Schwolow.

W 67. minucie zakotłowało się w polu karnym berlińczyków. Ostatecznie jednak gracze Bayeru Leverkusen nie zdołali oddać celnego strzału na bramkę Herthy i wciąż mieliśmy bezbramkowy remis na BayArena.

Gospodarze mogli przechylić szalę wygranej na swoją korzyść w doliczonym czasie gry do drugiej połowy. Piłki meczowej nie wykorzystał jednak Lars Bender, któremu zabrakło nieco precyzji przy strzale głową. Finalnie oba kluby zdobyły zatem po jednym oczku.

W następnej serii gier Aptekarze zagrają na wyjeździe z Schalke 04 Gelsenkirchen. Tymczasem berlińczycy podejmą w derbach stolicy Union.