REKLAMA
REKLAMA

Profil użytkownika

emblemat
dalmare
obserwuj
utworzony : 17 marca 2012 23:48
ostatnie logowanie : 27 września 2020 18:36  |  Status: offline
imię i nazwisko :
email :ukryty
miasto :al mare
rok urodzenia :2000  (20 lat)
ulubiona drużyna :
L'Italia, L'Italia Under
ulubiony zawodnik :
wielu, symbol RuiCosta
ulubione rozgrywki :

Aktywność osób obserwowanych

nikogo nie obserwujeOstatnie 20 komentarzy użytkownika

artykuł: Zwycięstwa Levante i Atletico Madryt! Udany debiut Suareza
27.09.2020 18:38
Głodni, automatyzmy, bawią się grą, mecz jest wygrany 3-0 (Correa>Costa, Felix>Correa, Correa>Felix) przed zmianami.
Wpuszczać Suareza z Marcosem Llorente przy stanie 3-0 to sadyzm. Granada grała jednak swoje (testując obronę Atletich, w Celnych 10-6) nagrodzone 5-1 Jorge Moliny.
Taktyka: Sim. utrzymuje metodę grania dwoma innymi zestawami ataku, do zmian i po.
Odczucia: Costa zostaje, kolejny napastnik nie potrzebny.
MotM Joao Felix.
---
Do komentarzy. Można się było spodziewać że pianie o wejściu Suareza "nakryje czapką" wszystko. W istocie grał zespół, przeciwnik został złamany.
artykuł: Siedem goli w Mediolanie! Inter wyszarpał zwycięstwo
27.09.2020 00:55
Tylko żeby mieć skalę porównawczą (i z ciekawości Hakimiego) - a tu tyle do zobaczenia!
Piękna umiejętna gra Fiorentiny: Milenkowic, Chiesa, Kouame, Castrovilli, asysty Riberyego. Zamiast wesprzeć- zmiany Jachiniego przegrały mecz (gdy zmiany Conte go wygrały), w 80' na podanie Riberyego był tam Vlahovic, już nie Chiesa.
Zajadłość Lukaku, instynkt Lautaro, Barella, wejścia DAmbrosio- przy tym wszystkim Inter obserwuje się mimo woli pod kątem czy zachowują ciągłość i mentalność, mając w pamięci to jak po Szachtarze przyszła Sevilla. (Eriksen: myślę że jest z innej bajki niż Conte, jak kiedyś Pirlo.)
"Smiech | 26.09.2020 22:51 ...gość od 2018 roku jest w Interze i to był dopiero jego 21 gol?..."-
-  Lukaku jest w Interze od 2019 i nie był to jego 21 gol w lidze, patrz transfermarkt
artykuł: Farsa - kulisy egzaminu Suareza
26.09.2020 14:01
^ Poprawiam siebie: To Federico Cherubini (nie Paratici) był tym z menedżerów,
który zwrócił się do rektora Uniwersytetu Państwowego w Perugii, Maurizio Olivieriego, z pytaniem czy jego uczelnia może zorganizować egzamin piłkarza, i został skierowany do właściwej ku temu uczelni, czyli do Uniw. dla Cudzoziemców. (żródło ANSA)
artykuł: Farsa - kulisy egzaminu Suareza
25.09.2020 20:30
"...dostał by paszport a Rosji to na pewno..."-
-  Rzecz w tym że Włochy to nie trzeci świat i Włosi negatywnie to odebrali. Wbrew sugestii powyżej ('jestem bardzo bogaty jeśli rozumiesz...') nie sądzę że 'preferencyjna' forma egzaminu (udostępnienie zawczasu treści testu, sesja umówiona indywidualnie i czas 12 minut...) była skutkiem korupcji.
Raczej, jak domniemywał oficer prowadzący, było to zahipnotyzowanie decydentów Uniw. dla Cudzoz. statusem i sławą piłkarza (na egzamin przyleciał prywatnie odrzutowcem), możliwością pozyskania go przez Juventus. Naiwne i dyskwalifikujące dla sprawowanych funkcji.
U w a g a. 'Sprawa Suareza' dotyczy Uniwersytetu dla Cudzoziemców w Perugii założonego w 1925, którego rektorem jest Giuliana Grego-Bolli, dyrektorem generalnym Simone Olivieri.
N i e  m y l i ć  z Uniwersytetem państwowym w Perugii, założonym 1308 (jeden z najstarszych na świecie), kt. rektorem jest Maurizio Olivero .
Pułapka mylenia uczelni i osób przy bałaganie dziennikarskim.
(Rektor tej wielkiej uczelni z 1308r. był tym, do którego telefonował Paratici chcąc umówić sesję, od którego dowiedział się że pomylił uczelnie i przez którego został odesłany do Uniw. dl.Cudz.)
---
Włochów uraził cyrk czyniony dla piłkarza. Jak wiadomo 2 lata temu dekretem Salviniego (dot. imigracji i bezpieczeństwa) dwukrotnie wydłużono proces uzyskiwania obywatelstwa.

Spośród mnóstwa memów niepobitym wydał mi się:

twitter.com/Labbufala/status/1308 427585379020800

^ :)Na obrazku Suarez wygłasza końcowe spośród najsławniejszych 15tu linijek napisanych po włosku po Petrarce.
Chodzi o grę słów. W przechwytach telefonicznych egzaminator martwi się "on nie odmienia czasowników, zna tylko bezokoliczniki". Bezokolicznik: l'infinito, zaś słynne linijki są z wiersza "L'infinito" (Nieskończoność) Leopardiego
("...i mam w umyśle wieczność i umarłe wieki, i terażniejszość jest żywa i głos jej...")
artykuł: Atletico odrzuciło ofertę ws. Gimeneza, Man City oferował krocie!
25.09.2020 03:05
"...Felipe wygryzl go ze składu. ",
"...Gimenez, który nie ma miejsca...",
"...Urus nie jest żadnym nr 1 w obronie..."-

_  ^^^ Co za bzdury. Kto nie zna drużyny niech nie dezinformuje.
Gimenez to podstawowy gracz, zabezpiecza też dm.
Felipe gra wyjściowo w parze z Gimenezem więc jak ma go wygryzać.
Gimenez i Savic byli od pażdziernika parę miesięcy równolegle kontuzjowani (obaj w sumie kilkanaście kolejek) i wówczas parę stanowili Felipe z Hermoso. Pewnie dla mądrali znaczy to że Hermoso kogoś wygryzł.
artykuł: Rezerwowy bohaterem! Bayern zdobył Superpuchar Europy!
25.09.2020 03:02
up, bo z Sevillą właśnie nie miewa się "takiej łatwość w tworzeniu okazji jak zwykle"
artykuł: Rezerwowy bohaterem! Bayern zdobył Superpuchar Europy!
25.09.2020 01:03
Pełen ciekawych szczegółów. Gdy Bono piorunuje Diego Carlosa za wybicie na rożny piłki która należała do bramkarza przeczuwamy w rozwoju 2-1.
artykuł: Oficjalnie: Mistrz Włoch pozyskał napastnika, Morata w Juve!
23.09.2020 02:13
To dobry napastnik, żyje na linii spalonego; w styczniu w pamiętnej kontrze wykoszeniem go na czerwo uratował Fede Valverde Realowi Superpuchar Hiszpanii, w marcu wraz z Marcosem Llorente dobił w 1/8 Liverpool na Anfield, tak w tych barwach zapamiętam.
artykuł: Egzamin Suareza oszustwem?
23.09.2020 01:10
"...dalmare (...)Zrównujesz zatrudnienie przez klub zawodnika na czas określony do masowego napływu imigrantów..."-
-  Tematem jest uzyskanie obywatelstwa, nie uzyskanie zatrudnienia.
Nota bene zawodnik wykonał ten krok ku uzyskaniu już wiedząc że z niniejszym transferem nie zdąży, zapewne myśląc ogólnie o przyszłości. Komentując pod newsem lepiej wiedzieć jaki jest jego temat.
"...takich jak ty (...)idiotów...", "...Jesteś tak głupia czy..."-
-  A przez chwilę było niemal akademicko pod tematem egzaminu...
artykuł: Egzamin Suareza oszustwem?
22.09.2020 23:56
"...przy wsparciu (...) użytecznych idiotów będziemy mieli w Europie Afrykę..."-
-  ^ Najwyrażniej user jest zdania że Suarez nie powinien był dostać certyfikatu...
artykuł: Afera z egzaminem Suareza! Działacze Juve i piłkarz mogą spać spokojnie?
22.09.2020 21:36
"...ma żonę włoszkę i nie potrafi słowa powiedzieć w tym języku?."-
- Żona Suareza jest córką imigranta z Friuli, urodziła się w Montevideo, wychowała tamże i od 14 roku życia w Barcelonie. Suarez mało chodził do szkoły, po włosku może pewnie zamówić un espresso doppio, per favore. Natomiast test B1 to 2-godzinny egzamin z 4ch umiejętności: czytania, pisania, słuchania, mówienia z prawidłową gramatyką, użyciem czasów.
Jednym z cytatów z przechwytów telefonicznych GdP (policja skarbowa Ministerstwa Gospodarki prowadząca sprawę nieprawidłowości w uniwersytecie dla cudzoziemców) jest: "ale on nie odmienia czasowników, mówi bezokolicznikami"...
Memom w sieci nie ma końca.

---
News: "...regulamin w Serie A pozwala klubom z Włoch pozyskiwać jednego zawodnika spoza Unii Europejskiej w trakcie danego mercato..."-
-  :) To jest nieścisłe choć w tym wypadku do tego sprawa się sprowadziła.
Wyłącznie dla rozrywki wyjaśnię: Przepis jest pełen zależności "jeżeli". Zależy ilu 'pozaunijnych' klub już ma. W wypadku Arthur, McKennie: Arthur zajął miejsce zarejestrowanego przed końcem poprz. sezonu 'pozawspólnotowego' Pjanica, a McKennie miał rozegrane wymagane mecze w reprezentacji. (Sic :)
Dołączenie Dzeko byłoby niepodlegającym ograniczeniu przejściem w obrębie tej samej federacji.
artykuł: Egzamin Suareza oszustwem?
22.09.2020 18:05
Do komentarzy
"...Wiadomo, czemu Juve odpuściło transfer. Wiedzieli, że będzie z tego afera więc uderzyli szybko po Morate...",
"...dlaczego w ogóle podchodził do tego egzaminu, skoro już 2-3 dni wcześniej Juventus ogłosił, że sprowadzenie go nie będzie możliwe?...",
"...Włosi rozdają paszporty różnokolorowym nachodźcom, a nie potrafią załatwić paszportu świetnemu piłkarzowi.Ehhh...",
"...6 lat grał w Hiszpanii, gdzie miałby zdecydowanie łatwiej z egzaminem językowym..."-

-  A było wielokrotnie wyjaśniane na forum. Proces uzyskania obywatelstwa osoby urodzonej i stale mieszkającej we Włoszech ale z rodziców obcokrajowców, lub osoby pozostającej w małżeństwie z obywatelem włoskim trwa 4 lata. Nie jest to kwestia "uzyskania paszportu" jak się mówi w skrócie. (O ile wiem rekordowe czasy uzyskania to 6 miesięcy np Belgia.) Klub Juventus wiedział to jak wszyscy (cała droga jest w internecie).
Certyfikat z jezyka B1 jest jednym z kroków. Żeby liczyć na obywatelstwo w 2 tygodnie trzeba myśleć że jest się w kraju trzeciego świata.

Klub nie miał czego "odpuszczać" bo niczego nie posiadł, Suarez wyrobił certyfikat by nie zamykać sobie drzwi na możliwą włoską 'emeryturę' w przyszłości.
Interesował mnie egzamin Suareza przez moją własną ścieżkę, uważam że regulaminowy B1 bez przewidzianego przepisami kursu mógłby być poza zasięgiem nawet żony piłkarza wychowanej w Montevideo i Barcelonie.
Czas mieszczący się między przybyciem prywatnym lotem do Perugii (godz 15) a wyjściem z uniwersytetu (foto i video fanów i dziennikarzy) i ogłoszeniem uzyskania certyfikatu (agencja ANSA godz 16:07) świadczył że egzamin był "grzecznościowy". (To co uderzyło mnie- rozgniewało wielu Włochów> memy i komentarze w sieci).
Co do śledztwa GdF w kwestii procedur w uniwersytecie dla cudzoziemców w Perugii, jest prowadzone od lutego, stąd przechwyty telefoniczne, z których parę ujawnił dziś prowadzący śledztwo.
artykuł: Udany debiut Pirlo, Bereszyński z kiksem!
21.09.2020 00:58
Przy Sampdorii nie będącej w stanie zagrozić ani się obronić nie było tu zaskoczeń: moduł był wiadomy, styl gry Kulusevskiego/ jego sposób poruszania się znany, zgoda CR na współpracę z nim (co kluczowe) zadeklarowana już po meczu Ligi Narodów Szwecja-Portugalia.
Ramsey potrzebował czasu, nowy McKennie, wychowany w Niemczech, przedstawiany jako wartościowy w odbiorach i co do osobowości potwierdził rekomendacje.
Jak działał ten arsenał? Pierwszy gol z współpracy Kulusevskiego z CR. Poprzeczka CR z kontry po odbiorze McKennie.
Drugi gol zespołowy w rozwoju Rożnego: McKennie/ Bonucci/ Bonucci. Trzeci z współpracy Ramsey> CR, strzał z ostrego kąta po słupku kt mógł nie wejść ale wszedł. Summa: dwa dobre nabytki i indywidualność CR.
To co jest niewiadomą: Arthur nadal nieznany, ewentualność przybycia 9ki (lub nie), oraz jak ten zbiór sprawdzi się z zagranicznym przeciwnikiem- gdyż z krajowym ten konglomerat nowej fizyczności nabytków i niezmiernej wiedzy Ronaldo (Dybala w odwodzie) może nie napotkać przeszkód.

"...A podobno takiej drużyny nie da się trenować..."-
-  nie "takiej", a drużyny bez Kulusevskiego/ McKennie, z dopiero ogrywanymi Rabiotem/Ramseyem i przede wszystkim z CR odmawiającym gry w jakimkolwiek innym schemacie niż 4-3-3. Różnica we poparciu zarządu dla obecnego trenera bije po oczach i daje do myślenia nawet Cristiano.
artykuł: Napoli z wygraną, słaby mecz Zielińskiego
20.09.2020 19:00
*niecelne były 2 strzały Osimhena, reszta prawda
artykuł: Napoli z wygraną, słaby mecz Zielińskiego
20.09.2020 17:30
Parma bez Gervinho (i Kuluszevskiego kt tyle dał w lipcu), ściśle zamykająca przestrzenie. Napoli klasycznie z Insigne/Mertensem rozmontowujące ją przez godzinę. Wszyscy czekają czy debiut z ławki Osimhena zmieni taktykę Napoli (pisano o szybkości, kontrze i pracy dla zespołu).
Wchodzi i wyjaśnia parę rzeczy: np że u 9ki może nic nie mówić cyfra kontaktów z piłką. Ma ich 10, w tym 2 są strzałami w światło, 4 kluczowymi podaniami; nie ma gola ani asysty lecz jest bohaterem każdej akcji ofensywnej.
Obrońca uprzedza zagrożenie Osimhena na podanie Lozano- i Mertens wbija 0-1. Po wymianie z Osimhenem Insigne rozbija słupek przy nieruchomym  bramkarzu.
Lozano gra na Osimhena w pk, Sepe żle wybija> Insigne 0-2. Wejście Osimhena w pk powoduje błędy przeciwnika.
Gattuso będąc pewnym swoich obrońców pozwolił sobie ze zmianą na ultraofensywne 4-2-3-1. Czy może 4-2-4 z Insigne i Lozano szeroko, Mertensem blisko Osimhena. (Zielinski? To był mecz napastników.)
artykuł: Pirlo: Suarez raczej nie dołączy do Juve
19.09.2020 19:18
Suarez nie dołączy, zaś Dzeko dołączy tylko jeśli Milik pozytywnie zaliczy badania kolan (jeśli nie- Napoli byłoby w kłopocie).
artykuł: Suarez zdał egzamin. Wkrótce dostanie włoski paszport?
18.09.2020 16:33
Interesował mnie egzamin Suareza, może kogoś także. W wypadku vipa okazał się raczej kurtuazyjnym spotkaniem.
O ile się nie mylę od przybycia na lotnisko, godz 15
( calciomercato.com/news/suarez-parti to-da-barcellona-arriva-a-perugia-p er-l-esame-di-ita-16117  )
do opuszczenia uniwersytetu i doniesień prasowych o zdaniu egzaminu (ANSA, 16:07) mija godzina.
W tym mieści się dojazd z lotniska, powitanie, test (opis przez Suareza po włosku jego i rodziny, jego opis włoskiego miasta), zdjęcia z wręczenia certyfikatu.
Słowa jednego z egzaminatorów: jego włoski szybko się poprawi, jest hiszpańskojęzyczny, bliskość między językami ułatwia
( gazzetta.it/Calcio/Calciomercato/Ju ventus/17-09-2020/esame-perugia-sua rez-ha-juventus-testa-3802043490590 .shtml  )

Video wyjście z lotniska:
video.gazzetta.it/video-juve-suar ez-arriva-perugia/54d75b00-f8e8-11e a-8b17-088228f4f1c5?v

Video przyjazd na uniwersytet:
video.gazzetta.it/mercato-juve-su arez-perugia-accoglienza-tifosi/8cf cc8fa-f8eb-11ea-8b17-088228f4f1c5

Nie wiadomo ile potrwa proces uzyskania obywatelstwa, media zauważają że jeśli będzie szybki Suarez mógłby też zastąpić Lautaro.
artykuł: Suarez w Perugii będzie zdawał test z języka włoskiego
17.09.2020 16:54
Suarez rano odbył trening w Barcelonie, do Perugii przyleciał po 15tej, fani czekający przed uniwersytetem fotografowali go o 15:30, egzamin trwał pół godziny, zdał i otrzymał certyfikat, ok. 18tej wylatuje z powrotem do Barcelony.
gazzetta.it/Calcio/Calciomercato/ Juventus/17-09-2020/suarez-volo-per ugia-attesa-il-suo-arrivo-380203818 9587.shtml
artykuł: Suarez nie trafi do Juventusu!
16.09.2020 14:39
^^ "...Nie wiem jak wy możecie łykać te newsy (...)Testy na obywatelstwo są w czwartek, piątek a potem za tydzień, nagle są 6 października...", i tym podobne -

-  Dziwią takie reakcje w typie staruszków na przyzbie "wszystko to panie kłamstwa, propaganda i spiski".
Po prostu w artykule powyżej, jak nieraz, żle przekazano ogólnie znaną okoliczność, że po egzaminie językowym wyznaczonym (od dawna i bez zmian) na 17.września zostaje za mało czasu na proces uzyskania obywatelstwa do zamknięcia okna 5.pażdziernika.
(Certyfikat z języka nie jest "testem na obywatelstwo", to procedura dla każdego kto go potrzebuje np zawodowo.)

Interpretacje że można skrócić proces między instytucjami, w tym MSW, ze zdyszanym Suarezem przysięgającym już po paru dniach na Konstytucję to klubowe mrzonki, sama weryfikacja dokumentów się w tym nie mieści.
Nie oznacza to że wszelkie zmienne informacje o Suarezie, Dzeko, Miliku są zmyślone, wręcz przeciwnie, i po to się tym zabawiamy by uczyć się rozumieć zależności.
artykuł: Suarez nie trafi do Juventusu!
15.09.2020 23:05
News: "...okazało się, że test, który Suarez musi zdać, aby otrzymać włoskie obywatelstwo, zostanie przeprowadzony dopiero 6 października..."-
-  Test jest pojutrze; 5. pażdziernika to zamknięcie okna. Sprawdzono że Suarez musi zacząć uzyskiwanie obywatelstwa od podstaw, poprzednia próba przedawniła się.
---
"Zarządzanie Paratici..."-  Widzę to inaczej, myślę że o strategii decyduje Agnelli, o wydatkach Exor, o obiektach Nedved, Paratici orze czarną robotę tzn sprzedaje kogo każą, kupuje kogo pozwolą, pojawienie się okazji (Koeman wyrzuca graczy) unieważnia strategię, na końcu pojawia się formułka "spełnienie woli trenera..."

Obserwuje użytkowników

lp Użytkownik Data dodania
Lista jest pusta

Obserwują użytkownika

lp Użytkownik Data
1.OWeNlfc17-01-2020
2.tribo7924-11-2016
3.BeTyper20-07-2015
4.dour125-04-2015
5.napredkosci23-04-2015
6.Miichu18-03-2015
7.Dagles13-01-2015
8.slawek29919-09-2014